Brand St. Jans Gasthuis
Geplaatst op 30 mei 2010 in de categorie 112 Weert, Nieuws
Update 12:49u – In de avond van 30 mei jl. heeft een korte brand gewoed op een patiëntenkamer van de 3e etage. Als gevolg van de brand is een 69 jarige patiënte zwaar gewond geraakt. Zij is in de loop van de nacht op de Intensive Care overleden.
De brand is rond kwart over negen ontstaan op de afdeling voor patiënten met hart- en longaandoeningen. Medewerkers hebben snel en adequaat gehandeld. De bluswerkzaamheden zijn korte tijd daarna door de brandweer overgenomen.
De betrokken patiënt is in kritieke toestand overgebracht naar de Intensive Care waar zij in de loop van de nacht is overleden. Vijf patiënten uit de omringende kamers werden geëvacueerd. Deze patiënten hebben geen letsel opgelopen door de brand maar zijn erg geschrokken van het gebeuren. Ze zijn door een arts onderzocht en maken het naar omstandigheden goed.
Het onderzoek van de politie naar de toedracht van deze brand is op dit moment nog niet afgerond. Naar verwachting zal dit onderzoek nog enkele dagen in beslag nemen.
Als gevolg van de brand was voor afgelopen nacht een opnamestop afgekondigd. Deze is vanochtend opgeheven met uitzondering van cardiologische-, long-, en interne geneeskunde patiënten.
Directie en medewerkers leven mee met de familie van overleden patiënte.
Landelijke pers:
> Telegraaf
> NU.nl
> Trouw
> Hart van Nederland
> Algemeen Dagblad
> De Pers
> NOS journaal
Bron: St. Jans Gasthuis / Brandweer Midden Limburg
Bijdrage van:
Lees ook eens:
8 Reacties op “Brand St. Jans Gasthuis”
Geef een reactie
Je moet ingelogd zijn om een reactie te geven.


18 oktober 2010: 





Sterkte toegewenst aan de gewonde en allen die op dat moment in het ziekenhuis verbleven. Zal een behoorlijke schok zijn geweest.
en dan zou je denken dat het in een ziekenhuis veilig is..
sterkte en ik hoop dat er zo goed mogelijk wordt omgegaan met de oorzaak en dat dit wellicht in de toekomst voorkomen kan worden.
Verschrikkelijk…..heel veel sterkte toegewenst aan bekenden vrienden en familieleden….
Niet te beschrijven…. Vreselijk dit…
Veel sterkte en mijn oprechte medeleven…
Sterkte voor de nabestaanden.
Allereerst sterkte aan de nabestaande, maar het was niet het ziekenhuis hun schuld…
Deze persoon lag aan het zuurstof en besloot toen om een sigaret te gaan roken.. vuur en zuurstof is enorm snel ontvlambaar!
Met als resultaat dit….
Erg triest maar het ziekenhuis valt niets te verwijten….
Mag er nog gerookt worden in het ziekenhuis en zeker op een longafdeling……….. erg onverstandig
precies ikke…
Dat is al jaren verboden.. en dan ook nog als je aan de zuurstof ligt…
niet slim nee…