Conflict centrum uitgepraat
Geplaatst op 2 februari 2011 in de categorie Evenementen, Nieuws

Na intensief overleg afgelopen maandag heeft het bestuur van Centrum Weert Promotion (CWP) besloten terug te komen op haar besluit om niet meer deel te nemen aan het bestuur van Centrummanagement Weert.
Op aandringen van wethouder J. Cardinaal hebben beide partijen besloten de bestuurlijke strijdbijl te begraven en, rekening houdend met de belangen van de binnenstadondernemers, constructief te gaan samenwerken om de uitvoering van het in de koersnota uitgezette beleid te realiseren. Het beleid is erop gericht Weert en de binnenstad in het bijzonder de impulsen te geven die nodig zijn om drie doelen te bereiken: meer bezoekers naar de binnenstad te halen, er voor te zorgen dat ze langer blijven en dat bezoekers vaker terugkomen.
Het unieke karakter van onze stad onder de aandacht brengen van een groot publiek gaat zeker lukken als alle plannen voor een geweldig Koninginnedag feest en Oranjeweek tot uitvoering komen, en dat is een streven dat CWP en CMW gisteravond hebben uitgesproken
Bron: Gemeente Weert | Foto: Archieffoto Weertdegekste.nl
Bijdrage van:
Lees ook eens:
8 Reacties op “Conflict centrum uitgepraat”
Geef een reactie
Je moet ingelogd zijn om een reactie te geven.


15 mei 2012: 





Ik citeer: “meer bezoekers naar de binnenstad te halen, er voor te zorgen dat ze langer blijven en dat bezoekers vaker terugkomen”
Als je dus van buiten naar Weert rijdt, krijg je nergens je auto kwijt.
Daarmee begint de antireclame al.
Ik woon op Moesel, maar ga daarom voor grote boodschappen de stad niet meer in op koopavonden of op zaterdag.
M.i. moet er eerst wat aan de parkeergelegenheden gedaan worden, want dit wordt steeds meer een drama.
Desnoods een grote parking aan de rand, met shuttlebusjes, of zoiets.
Volgens mij wordt er op dit moment aan een parkeergarage gebouwd op de locatie waar het nieuwe stadhuis moet komen.
Ook hebben we een giga parkeerterrein langs het spoor liggen van Q-park, zeer goed te bereiken vanaf de Ringbaan.
Even off topic: ik ben van mening dat supermarkten fijn aan de rand van de stadscentra gevestigd dienen te worden (soort AH-XL’s) en in stadscentra en wijken een soort mini-supers (soort AH-Go).
inderdaad een geweldig groot parkeer terrein van Q-park…
Heb je daar zelf al eens geparkeerd???
Geweldig tot je wil gaan betalen om je auto op te halen…
De kritiek die jullie nu uiten Gerard en Klikklik kunt u beter zetten bij peiling week 4 en u zult zien dat uw genoemde ideeen reeds daar al door mij vermeld zijn, waarvan akte.
even ON topic… goed gedaan J.Cardinaal samenwerking ia de enige optie tot succes van de Poort van Limburg.
John Cardinaal kan zich de moeite om die 2 partiijen tot een samenwerking en op een lijn te krijgen beter aan iets anders besteden.
Want die 2 patijen zijn al jaren niet op een lijn te krijgen.
Want het centummanagement wilt wat organiseren en regelen en centrum weert promotie ketst alles af want het zou eens geld kosten of voor hun deur komen.
dit was al zo toen Dhr. Moonen centrummanager was ik heb toen ook geprobeerd om een bijdrage te leveren maar medewerking van de middenstand ho maar.
De meeste hebben allmaal een dikke eikenhouten balk voor hun kop en niet voor rede vatbaar
Ton,
waarom heb ik nu zo het idee, dat die laatste alinea jou wel heeeeeeeeeel bekend moet voor komen?
De reden van het conflict was toch ook te gek.
De een verweet de ander dat het zich op dit moment bijna uitsluitend bezig hield met Koninginnedag en te weinig met de toekomst.
Ze hoeven niet te onderstrepen dat ze zich als amateurs gedragen. Dat is al bekend. Wat dachten ze anders? We gaan eerst naar de lange termijn kijken en we laten Koninginnedag maar links liggen terwijl de koningin al bijna voor de deur staat?
De logica ontbrak volledig.
De winkeliers vinden de koninginnedag een superevenement en betalen hier aan mee en helpen mee organiseren. Echter na 30 april gaat het leven verder en hier wordt te weinig aan gedacht door het bestuur van centrum management. De leegstand in Weert is hoger dan landelijk gemiddeld, de bezoekersaantallen lopen terug en de gemiddelde winkelier leeft onder het minimum. De hekft van de winkeliers betaald mee aan evenementen zioals de braderie en het huis van sinterklaas, de andere helft parasiteerd en betaald niet mee. Ook dit is een kerntaak voor centrum management. Een goed centrum met veel activiteiten en levendigheid is van belang voor heel Weert.
De reactie van Ton is een typische ambtenaren reactie die allemaal denken dat de Weerter middenstand bakken met geld verdiend. Laat een groot aantal ambtenaren eerst maar eens klantgericht leren denken en dan kritiek geven.
De Weerter ondernemers hebben het volste vertrouwen in de nieuwe centrummanager en zullen haar 200% steunen. Eerst dient er echter nog puin te worden geruimd van 2 jaar oud centrummanagement, wat werkelijk helemaal niets, maar dan ook niets gepresteerd heeft.