Weert telt 537 spookburgers
Geplaatst op 31 maart 2011 in de categorie Nieuws, Opmerkelijk

Uit onderzoek van RTL nieuws blijkt dat bij de gemeente Weert 537 spookburgers geregistreerd staan. Dit is 1,11% van het inwonersaantal.
Een spookburger is een persoon welke voor de overheid onvindbaar is. Dit gebeurt veelal na een verhuizing of valse inschrijving in het Gemeentelijke Basis Administratie (GBA). Wanneer de gemeente de persoon in kwestie niet kan vinden krijgt hij of zij de status ‘vertrokken, onbekend waarheen’. Vanaf dat moment zijn het spookburgers, onvindbaar voor de overheid.
Gevolg is dat een groot deel van deze spookburgers zijn of haar onzichtbaarheid gebruikt om te frauderen. Overheid en bedrijfsleven lopen daardoor jaarlijks meer dan 100 miljoen euro mis.
Naastgelegen gemeenten hebben ook te maken met spookburgers. De gemeente Cranendonck telt er 225 (1,11%), Nederweert 31 (0,19%) en Roermond 1216 (2,22%).
Externe link:
> Hoe word ik spookburger (RTL Nieuws)
Bron: RTL Nieuws | Foto: Archieffoto Weertdegekste.nl
Bijdrage van:
Lees ook eens:
3 Reacties op “Weert telt 537 spookburgers”
Geef een reactie
Je moet ingelogd zijn om een reactie te geven.


19 mei 2012: 





In Roermond twee keer zoveel spookburgers…….
Roermond that’s all you need…
spoken bestaan niet