De monumentale St. Donatuskapel aan de Hushoverweg behoeft een grondige restauratie. De eerste fase van de restauratie werd vorig jaar uitgevoerd. Toen werd de voorgevel hersteld en de houtworm bestreden.
In 2017 moet de tweede fase worden uitgevoerd. De kapel heeft een grondige opknapbeurt nodig aan o.a. het dak, dakgoten en waterafvoer. De parochie heeft weliswaar subsidie van de gemeente en provincie gekregen om de restauratie te bekostigen, maar de andere helft moet men zelf betalen. De totale kosten voor fase 2 worden geraamd op 60.000 euro.
Bakker Vries was in de bres gesprongen om een steentje bij te dragen. De bakker verkocht ‘Donatussteentjes’, zoete kwarkbolletjes met rozijnen, om de opbrengst hiervan te doneren aan de parochie. Uiteindelijk werden er ruim 700 ‘steentjes verkocht’. De opbrengst was € 1000,- en werd deze week overhandigd aan pastoor Tervoort van Boshoven die zeer blij was met dit initiatief.
[nggallery id=’4596′]
Geef een reactie
Bekijk reacties