Eind 2024 opende Iris Feijen haar Pilates Studio aan de Parallelweg 168 in Weert, vlak langs het spoor. Binnen drie maanden had ze al het beoogde aantal deelnemers bereikt. Dat succes was voor Iris aanleiding om het aantal lesdagen uit te breiden. Ze heeft inmiddels twee nieuwe, enthousiaste Pilatesdocenten aan haar team toegevoegd.
Boven verwachting
Toen Pilates Studio Iris eind vorig jaar van start ging, had Iris niet verwacht dat haar lessen zo snel vol zouden zitten. “De voorspelling was: Iris, na een jaar heb je honderd leden. Ik had ze na drie maanden al.” Door het succes zet ze nu een volgende stap met haar studio: “Het loopt gewoon heel goed. En daarom komen er twee dames mijn team versterken.”
Nieuwe docenten
De 29-jarige Nena van Velthoven is niet alleen Pilatesdocente, maar ook diëtist en personal trainer. Vanaf half juni verzorgt zij de lessen op maandagochtend.
Laura Heider (27) start op 17 juni met het geven van lessen op dinsdagavond. Ze heeft al enkele jaren ervaring met het geven van Pilates: “Het brengt je terug naar je lijf, naar kracht, controle én ontspanning. Mijn lessen zijn speels en met aandacht voor je eigen ritme,” zo licht ze toe.
Vaste opbouw
Elke les heeft een vaste opbouw, vertelt Iris. “We beginnen met een warming-up. Daarna gaan we naar de kern-oefeningen… de buik, de rug, de benen; alles komt aan bod.” Volgens haar is Pilates geschikt voor iedereen: “Van topsporters tot mensen die op kantoor werken. Het is een vorm van krachttraining die goed is om het lichaam in balans te houden.”
Op maat
Pilates is voor iedereen toegankelijk: jong en oud, beginner of gevorderde. Eerder vertelde Iris al in een interview: “Ik geef variaties in oefeningen aan, dus het is niet erg als er een verschil in leeftijd of niveau zit tussen de deelnemers. Ik kan heel eenvoudig aangeven dat de één de oefening op dit niveau doet en de ander diezelfde oefening doortrekt naar een hoger niveau.”
Zelf een keer meedoen?
Iedereen die interesse heeft in Pilates is van harte welkom, benadrukt Iris. “Als je denkt: dat wil ik ook een keer proberen, dan mag je me een mailtje sturen en dan plannen we een proefles in. Dat is toch de enige en beste manier om te ervaren of Pilates bij je past.” Meer informatie is te vinden op de website van Pilates Studio Iris.
In onderstaande video nemen we een kijkje tijdens een les. Docente Iris Feijen laat zien hoe een training eruitziet en legt enkele oefeningen uit, waaronder de ‘Superman’: https://vimeo.com/1089090074.










