Soerendonk – Op uitnodiging van Erfgoedvereniging De Baronie van Cranendonck verzorgt Tony Mouw een lezing over “De geschiedenis van de politie – 500 jaar orde en gezag”. Deze boeiende presentatie, ondersteund met beeldmateriaal, vindt plaats op dinsdag 7 oktober in Gemeenschapshuis Den Donck in Soerendonk en begint om 20.00 uur.
Inhoud
Tegenwoordig kennen we in Nederland één landelijke politieorganisatie. Sommigen herinneren zich wellicht nog de tijd van de gemeentepolitie en de Rijkspolitie. En wie kent niet de veldwachter “Bromsnor” uit de televisieserie Zwiebertje? Maar de geschiedenis van de politie gaat veel verder terug, tot aan het ontstaan van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden. In deze lezing van circa twee uur neemt Tony Mouw het publiek mee door vijf eeuwen ordehandhaving en gezag.
De spreker
Tony Mouw, woonachtig in Wanneperveen, volgde de politieacademie en werkte jarenlang als hoofdinspecteur bij de Nederlandse politie, onder meer als teamleider, auditor, docent, onderzoeker en examinator. Daarnaast is hij bestuurslid van de afdeling Drenthe van Erfgoedvereniging Heemschut en actief als organisatieadviseur. Regelmatig geeft hij lezingen door het hele land over uiteenlopende geschiedkundige onderwerpen, die hij op levendige wijze illustreert met beelden en attributen.
Praktische informatie
- Entree: gratis voor leden, € 3,50 voor niet-leden
- Datum: dinsdag 7 oktober 2025
- Tijd: 20.00 uur
- Locatie: Gemeenschapshuis Den Donck, Van Schaiklaan 1, 6027 PL Soerendonk