Word jij de nieuwe Stadsdichter van Weert?

2 min. leestijd
Stadsdichter Weert - Irene van Wel Fotografie

Bibliocenter is op zoek naar een nieuwe Stadsdichter: een dichter, woordkunstenaar of taalvernieuwer die met taal een stem geeft aan wat er leeft in de Weerter gemeenschap. De Stadsdichter is ambassadeur van taalkunst in Weert en vangt het geluid van de stad in woorden.

Wat doet een Stadsdichter?

De Stadsdichter schrijft in poëzie, spoken word, rap of andere creatieve taalvormen. Gedurende een periode van twee jaar breng je poëzie dichter bij de mensen en geef je woorden aan actuele gebeurtenissen en bijzondere momenten in de stad. Je schrijft minimaal zes gedichten per jaar en draagt deze ten minste drie keer per jaar voor tijdens evenementen en herdenkingen.

Wie kan zich aanmelden?

Iedereen van 18 jaar en ouder met een sterke band met Weert kan zich aanmelden. Dat geldt voor dichters, spoken word-artiesten, rappers en andere taalvernieuwers.

Zo doe je mee

Stuur uiterlijk 11 januari de volgende onderdelen in:

  • Drie gedichten, waarvan één met het thema Typisch Weert.
  • Een presentatievideo van maximaal vijf minuten, horizontaal opgenomen.
  • Een motivatie van maximaal één A4.

De jury beoordeelt de inzendingen op originaliteit, aantrekkingskracht, consistentie, binding met de stad, toegankelijkheid, klankrijkdom en presentatie.

Feestelijke uitreiking

Op 30 januari presenteren de genomineerden hun werk. De winnaar ontvangt de wisselspeld en mag zich twee jaar lang Stadsdichter van Weert noemen.

Deelnemen

Deelnemen aan de wedstrijd of aanmelden voor de presentatie op 30 januari kan via www.bibliocenter.nl/stadsdichter.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

📝 Word jij de nieuwe 112-verslaggever bij WdG?

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
Opbouw historische bouwkraan Intocht Sinterklaas op Laar Beschadigde boom Ringbaan-Zuid Hoornaarsnest op Vrouwenhof Maastrichtstraat een stukje kaler Militairen schieten met lichtfakkels Slagboom weer kapot gereden Vijver Graswinkel buiten de oevers