Luuk van Deursen wint Gouden Lambieck

2 min. leestijd
Luuk van Deursen wint Gouden Lambieck

Bolhoedjes, koningsblauwe jasjes en de meest hilarische streken uit het Weerterland zorgden zondag voor een gezellige en drukbezochte 45e Lambieck Matinee in de SooS. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst maakten elf kandidaten kans op de felbegeerde Lambieckbeeldjes in goud, zilver en brons.

De genomineerden

Dit jaar stonden de volgende personen op de nominatielijst: Twan Smolenaers, Martijn Mennen, Vince Petit, Katinka & Rick Weegels-Nouwen, Michelle & Juliën Geene-Seerden, Marian van Nieuwenhoven, Alex Meijs, Paul Stultiëns, Luuk van Deursen, Ad Timmermans en Lars van de Brandt.

De Lambieck Knoup bracht hun ‘stomste streken’ op humoristische wijze tot leven. Aan de hand van foto’s en korte verhalen werd het publiek meegenomen langs komische situaties die zich het afgelopen jaar in Weert en omgeving afspeelden.

De spanning liep richting het einde flink op. Wie zou er dit keer met de Lambieckbeeldjes naar huis gaan? Een publieksjury sprak uiteindelijk het laatste woord.

De uitslag

  • De Gouden Lambieck ging naar Luuk van Deursen.
  • De Zilveren Lambieck was voor Michelle & Juliën Geene-Seerden.
  • De Bronzen Lambieck ging naar Lars van de Brandt.

De volledige verhalen zijn te vinden op de website van de Lambieck Knoup en op hun Facebookpagina.

Jan van der Croon-ere-medaille

Naast de Lambieckbeeldjes kende de organisatie ook de Jan van der Croon-ere-medaille toe. Dit jaar ontving Jan Hoeben deze onderscheiding. Hij kreeg de medaille vanwege zijn grote en langdurige inzet voor onder andere het verenigingsleven in Altweerterheide en zijn betrokkenheid bij het kerkdorp.

Na de uitreikingen brak een vrolijke middag los. De muziek ging aan en de voetjes kwamen van de vloer.

Ere-Lambieck

Daarnaast werd een Ere-Lambieck uitgereikt. Deze ging naar Merel Eusen uit Ransdaal. Zij viel op met een bijzondere ‘stomme streek’ tijdens de vastelaovendj van 2025.

Ook dit verhaal staat op de website en Facebookpagina van de Lambieck Knoup.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

📝 Word jij de nieuwe 112-verslaggever bij WdG?

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
1 reactie
Bende bij containerpark Leuken Klein brandje in de prullenbak Nieuwe kijkhut IJzeren Man Opbouw historische bouwkraan Intocht Sinterklaas op Laar Beschadigde boom Ringbaan-Zuid Hoornaarsnest op Vrouwenhof Maastrichtstraat een stukje kaler