Nederweert – Op dinsdag 10 maart 2026 wordt op het kruispunt van de N266 met de Brugstraat en de Sint Rochusstraat in Nederweert een nieuwe flitspaal in gebruik genomen. Deze flitspaal controleert op te hard rijden én het negeren van rood licht. De gemeente Nederweert, de politie en het Openbaar Ministerie verwachten dat automobilisten hierdoor hun rijgedrag aanpassen en dat het kruispunt veiliger wordt.
Vooral fietsers geven de laatste jaren aan dat zij zich onveilig voelen op en rond dit kruispunt. Aan de ene kant komt verkeer vanaf de brug over het kanaal en aan de andere kant vanuit het centrum van Nederweert. Daarnaast kruist de drukke provinciale weg N266 deze route.
Wanneer automobilisten te hard rijden of door rood rijden, neemt de kans op een ongeval toe. De gemeente heeft eerder onderzocht hoe de oversteek, met name voor fietsers, veiliger kan worden gemaakt. Een van de maatregelen die uit dit onderzoek naar voren kwam, is het plaatsen van een flitspaal.
Druk en steeds drukker
Het kruispunt ligt op de dagelijkse route van onder meer scholieren en bezoekers van sportclubs. Ook vormt het een belangrijke verbinding tussen de kernen van Nederweert en Budschop. Bovendien maakt de oversteek deel uit van een hoofdfietsroute. Daarom is het van groot belang dat automobilisten zich op dit kruispunt aan de verkeersregels houden.
24 uur per dag
Uit onderzoek blijkt dat flitspalen een positief effect hebben op het rijgedrag en bijdragen aan de verkeersveiligheid. Dat effect is vaak merkbaar over een groter traject en niet alleen op de plek waar de flitspaal staat. De flitspaal is in februari geplaatst en de afgelopen periode getest. Vanaf 10 maart 2026 krijgen overtreders een boete. De flitspaal staat 24 uur per dag aan. Overtredingen worden direct doorgestuurd naar het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).





