Vakbond FNV kondigt een landelijke staking in het openbaar vervoer aan op woensdag 9 september. Werknemers zullen dan gedurende 24 uur het werk neerleggen. De staking raakt het streekvervoer, stadsvervoer en landelijk treinverkeer en is aangekondigd als reactie op de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Hoe laat de staking precies begint en afloopt is nog niet bekend.
De vakbond maakt zich grote zorgen over de aangekondigde maatregelen. Volgens de FNV treffen de plannen voor het inkorten en soberder maken van de WW (Werkloosheidswet) en de WIA (Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen) de sociale zekerheid van alle werkenden. Omdat werknemers in het openbaar vervoer zwaar werk verrichten, hebben zij een bovengemiddelde kans om in de WIA terecht te komen stelt de FNV.
Naast het openbaar vervoer leggen ook werknemers in andere sectoren het werk neer. De FNV kondigt acties aan bij havens, afvalverwerking, schoonmaak, metaalindustrie en andere sectoren. Over deze acties zijn verder nog geen details bekend gemaakt.
Eerder dit jaar, op woensdag 24 juni, legden werknemers van de NS ook al het werk neer vanwege de bezuinigingsplannen. Toen reden er door het hele land tussen 04.00 en 08.00 uur ’s ochtends geen NS-treinen.
