Vrijdagavond 6 juni werd de eerste ‘paol’ in de grond gezet voor Bosseve vör Paol. In het weekend van 8, 9 en 10 augustus zal namelijk alweer de vierde editie van het evenement op het Vrakkerplein plaatsvinden. Tijdens deze editie wordt geld ingezameld voor de kinderafdeling van het Sint Jans Gasthuis.
Niet alleen tijdens Bosseve vör Paol wordt geld ingezameld voor de kinderafdeling, ook in aanloop naar het weekend van 8, 9 en 10 augustus kan er geld gedoneerd worden. Zo zal bakkerij Vries in de maand juli per verkocht ‘Brood van de Maand’ € 1,- doneren aan het SJG.
Programma
Vrijdag
Op 8 augustus zal op het Vrakkerplein een pre-party plaatsvinden voor jong en oud, met optredens van onder andere DJ Francois, Genius en DJ Taa. Zij zullen zorgen voor een avond met de bekendste hits en vetste deuntjes. Tickets voor de pre-party zijn binnenkort verkrijgbaar via www.bossevevorpaol.nl/programma.
Zaterdag
Op zaterdagmiddag 9 augustus om 14.30 uur barst de strijd los en zullen 20 deelnemers gaan proberen om maar liefst 28 uur op de palen van elk 2,5 meter hoog te blijven zitten. Voor iedere paal is een geldbedrag gedoneerd door diverse bedrijven en dat komt ten goede aan de kinderafdeling van het Sint Jans Gasthuis. De paalzitter die het langste blijft zitten is de winnaar ‘vör Paol’ en wint een rondvlucht over Weert tijdens Weert Kermis.
Om 15.00 uur start de eerste editie van de Bossever Boore Spuuële op het Vrakkerplein. Teams bestaande uit 3 personen gaan de sportieve (en ludieke) strijd met elkaar aan, natuurlijk aangemoedigd door de paalzitters. Inschrijven voor dit spektakel kan via www.bossevevorpaol.nl/bossever-boore-spuuele.
´s Avonds kunnen de paalzitters en bezoekers op het Vrakkerplein genieten van een optreden van Anderkovver én van straattheater. De gehele zaterdag is gratis toegankelijk.
Zondag
Na jaren afwezigheid komt de braderie weer terug naar Boshoven. Op zondag 10 augustus kun je vanaf 10.30 uur struinen langs de vele kraampjes. Ook dit jaar is er om 11.00 uur weer een Heilige Mis in de openlucht. Deze mis wordt opgeluisterd door Wendy en Jos van Dooren.
In de middag is er volop entertainment met muziek van Turnback & the Blazing Babes, straattheater, woodcarving (kunst met een kettingzaag) en kan er met de windbuks van schutterij Sint Oda geschoten worden. Op het Vrakkerplein is ook weer een heus kinderdorp ingericht met diverse springkussens en een clown mag natuurlijk niet ontbreken.
Net als voorgaande jaren is er dit jaar wederom een kindereditie ¨Bosseve vör Paol¨. Vanaf 12.30 uur gaan 10 kinderen uit groep 8 de paal op voor hun wedstrijd die 6 uur zal duren. Alle kinderpalen zijn inmiddels bezet en inschrijven voor deze kindereditie is helaas niet meer mogelijk.
Finale
Zondagavond om 18.30 uur is de grote finale en zal bekend worden gemaakt wie de winnaars van deze editie zijn. Zij ontvangen naast eeuwige roem ook een rondvlucht boven Weert. Het uiteindelijk opgehaalde bedrag voor de kinderafdeling van het Sint Jans Gasthuis zal dan ook bekend worden gemaakt.
Alle informatie over het evenement kun je vinden op www.bossevevorpaol.nl.




















