Nieuwe stap voor Techniek Campus Weerterland

2 min. leestijd
Foto via gemeente Weert

Meerdere partijen hebben begin juli hun handtekening gezet onder een intentieverklaring die de ambitie heeft om te komen tot een Techniek Campus Weerterland (TCW). Overheid, onderwijs en ondernemers pakken hierin gezamenlijk een rol. 

Het Weerterland herbergt een grote technieksector. Om dit te behouden, verder door te ontwikkelen en – in de toekomst – zelfs te vergroten, is het van belang dat er voldoende en goed opgeleid personeel is en behouden blijft. Onderwijs speelt daarbij een belangrijke rol, maar evengoed een nauwe samenwerking met MKB-techniek- en maakbedrijven in de regio. Een goede samenwerking tussen overheid, onderwijs en ondernemers (triple helix) is van groot belang. Om die reden hebben meerdere partijen, waaronder de gemeente Weert, onderwijsinstanties zoals LVO en Gilde Opleidingen, maar ook verschillende techniekbedrijven in het Weerterland hun handtekening gezet onder een intentieverklaring om te komen tot een vergaande samenwerking.

Concrete acties

Met de ondertekening van de intentieverklaring spreken de betrokken partijen uit samen te willen werken aan de gezamenlijke ambitie voor een Techniek Campus Weerterland. In de intentieverklaring zijn concrete acties opgenomen over het vervolg. Zo komt er een bbl-techniekopleiding (beroepsbegeleidende leerweg) voor het mbo. De samenwerking met de maakindustrie wordt verstevigd en krijgt een formele status in de vorm van een stichting. Ook kijken partijen wat er nodig is als het gaat om een locatie voor de TCW.

Volledige wasdom

Wethouder Martijn van den Heuvel is vanuit de gemeente penvoerder van de TCW. Hij is te spreken over de nieuwe stap die is gezet in dit proces. “Wij hebben in deze regio alle troeven in handen om de technieksector tot volledige wasdom te laten komen en onze positie te behouden en verder uit te breiden. Met de ondertekening van deze intentieverklaring laten overheid, onderwijs en ondernemers zien samen te willen werken om de ambitie van een Techniek Campus Weerterland een stap verder te brengen.”

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
Autosafari op Moesel Grote inzet hulpdiensten Nederweert Stadsbrug open voor partyvlot Keti Koti Afvaldumplocatie verdwijnt Zweefvliegtuig maakt noodlanding in Nederweert-Eind Bord belemmert zicht Valpartij op Vogelsbleek