Someren – De brandweer van Weert is woensdag twee keer uitgerukt naar Someren vanwege een kat die hoog in een boom zat. Het dier hield de hulpdiensten enige tijd bezig op een perceel aan de Landbouwstraat, net over de grens bij Nederweert.
De eerste melding kwam iets voor 9.00 uur binnen. In een treurwilg zat een kat die volgens de melder niet meer naar beneden durfde te komen. De brandweer van Weert kwam met de ladderwagen ter plaatse om het dier uit de boom te halen. Ondanks de inzet van de brandweerlieden bleef de kat echter eigenwijs op hoogte zitten en lukte het niet om het dier naar beneden te krijgen.
Later op de middag, iets voor 15.00 uur, werd de brandweer opnieuw opgeroepen. De eigenaar had in de tussentijd meerdere ladders tegen de boom geplaatst en geprobeerd de kat met water uit een tuinslang naar beneden te krijgen. Ook dat bleek geen succes.
Bij aankomst van de brandweer leek de kat weinig onder de indruk van alle inspanningen. Het dier sprong van tak naar tak en bleef de reddingspogingen ontwijken. Uiteindelijk besloot de kat zelf dat het wel mooi geweest was: via een tegen de boom geplaatste ladder liep het dier weer naar beneden.
Daarmee kwam er alsnog een einde aan de reddingsactie. De inmiddels natgeregende brandweerlieden konden weer terugkeren naar Weert, terwijl de kat veilig beneden was.










Bedankt, geweldig om te lezen.