De examenperiode komt eraan, een tijd die voor veel leerlingen gepaard gaat met extra druk en onzekerheid. Om jongeren in deze periode te ondersteunen, organiseert Bibliocenter in april en mei een aantal open inloopmiddagen. Deze zijn speciaal bedoeld voor examenkandidaten die behoefte hebben aan extra houvast.
Tijdens de inloopmiddagen kunnen leerlingen op elk moment binnenlopen voor persoonlijke begeleiding. De ondersteuning richt zich onder andere op:
Plannen en overzicht creëren
Hoe deel je je beschikbare tijd verstandig in? Welke prioriteiten zijn belangrijk en hoe stel je een haalbare planning op?
Of het nu gaat om motivatie, structuur, concentratie of examenstress: alles is bespreekbaar. Tijdens de spreekuren wordt meegedacht en gezocht naar praktische oplossingen.
Examenvragen lezen en beantwoorden
Er wordt geoefend met voorbeelden, aandachtspunten en strategieën om vragen goed te interpreteren en gestructureerd te beantwoorden.
Indien nodig verwijst Bibliocenter door naar passende partijen voor extra ondersteuning bij specifieke vakken.
Open inloop
De bijeenkomsten zijn laagdrempelig, kosteloos en bedoeld om leerlingen net dat beetje extra steun te bieden tijdens de examenperiode. Aanmelden is niet nodig; iedereen kan binnenlopen wanneer het uitkomt.
Data en locaties
- Donderdag 23 april 2026, 13:00–16:00 uur – Bibliocenter Weert
- Donderdag 30 april 2026, 13:00–16:00 uur – Bibliocenter Heythuysen
- Donderdag 7 mei 2026, 13:00–16:00 uur – Bibliocenter Weert
Met deze inloopmiddagen wil Bibliocenter examenkandidaten helpen om met vertrouwen en overzicht richting de examens te gaan.

Wat een gepamperd weer eens voor de schooljeugd die een examen moet doen. Doe gewoon je best, leer, herhaal en oefen voor een 10 en niet voor een 5,1 omdat misschien net voldoende is om te slagen.
Gemakzucht maakt onzeker en als je zakt dan heb je niet voldoende inzet getoond.
Niet goed is opnieuw, simpel.
Ben je niet bekend met het spreekwoord “als je niets aardigs te zeggen hebt, zeg dan niks”?
Een beetje in een ander verplaatsen en niet vanuit ego, simpele oplossingen proberen aan te dragen.
Volgens mij is het een gezegde en geen spreekwoord waar ik helaas niet met bekend ben. Wellicht op jou van toepassing. Zelfkennis siert de mens, toch. Heb ik allemaal nog op school geleerd en opgestoken.
Fijne dag voor jullie allemaal
Ik denk dat je even de verschillen tussen spreekwoord en gezegde opnieuw moet opzoeken. Maar het enige wat je doet is terugkaatsen, een bijzonder zwakke reactie.
Inhoudelijk ga je er niet op in; dat andere mensen mogelijk de behoefte wel hebben aan ondersteuning bij hun examens. Maar daarvoor moet je je kunnen verplaatsen in een ander. Over zelfkennis gesproken.
Lezen is ook een kunst en interpreteren maakt het voor sommigen, ook u dus, te moeilijk om een kundig oordeel te bezigen.
Ik wens u veel sterkte met uw rationeel welzijn en ook voor u een advies ” U hoeft niet op mij te reageren cq af te reageren” welke reacties mij overigens toch niet zo interesseert.
Kent u het begrip internet trol? Dat is Puck namelijk. Zij provoceert online bewust om reacties uit te lokken. Duidelijk te herkennen aan haar ontwijkende antwoorden naar het voorbeeld van haar grote landelijke politieke helden.
Kenmerken:
– Negatieve toon,
– Ontwijkende antwoorden,
– Groot gebrek aan zelfreflectie,
– Hetgeen zij een ander van beschuldigd zou niet op haar van toepassing zijn (ondanks dat dit heel duidelijk wel het geval is),
– Dit alles proberen te verhullen door onduidelijke samenhang in de zinsopbouw met woorden die ‘duur’ zouden moeten overkomen om een soort van verhevenheid boven anderen tentoon te spreiden.
Een tegenwoord is fijn. Net als dit aanbod voor studenten. Beter er gebruik van maken om te slagen dan je door zo’n onnozelaar te laten ontmoedigen .
🤦🫵👎
Bij deze bent u wederom geslaagd voor uw hatersdiploma! Verdere hulp is voor u te laat…