Leerlingen van Het Kwadrant hebben dinsdag deelgenomen aan Girls’ Day, de landelijke dag waarop meiden van 10 tot 15 jaar kennismaken met techniek en IT. In Weert gebeurde dat op opvallende wijze: de leerlingen werden in een roze limousine opgehaald voor hun bedrijfsbezoek.
Kennismaken met techniek in de praktijk
Tijdens Girls’ Day openen bedrijven door heel Nederland hun deuren om meiden een inkijk te geven in technische beroepen. Ook leerlingen van Het Kwadrant gingen op pad. Zij bezochten Breman Woningbeheer Zuid of SPIE Nederland in Weert.
Daar maakten zij kennis met de dagelijkse praktijk in de techniek. Zo kregen ze uitleg van professionals en gingen ze zelf aan de slag met activiteiten, zoals programmeren, ontwerpen of bouwen. Op die manier konden de leerlingen ervaren hoe breed en veelzijdig werken in de techniek kan zijn.
Meer interesse in techniek en IT
Girls’ Day is bedoeld om meer meiden enthousiast te maken voor een toekomst in techniek en IT. Die sectoren spelen een steeds grotere rol in de samenleving, bijvoorbeeld bij de energietransitie en digitale veiligheid. Toch kiezen nog relatief weinig meiden voor een technische opleiding of beroep.
Uit eerdere effectmetingen blijkt dat deelname aan Girls’ Day impact heeft. Bij ruim een kwart van de deelnemers groeit het vertrouwen dat zij zelf in techniek of IT zouden kunnen werken.
Blik op de toekomst verbreed
Met deelname aan Girls’ Day wil Het Kwadrant leerlingen helpen hun talenten te ontdekken en hun horizon te verbreden. De combinatie van praktijkervaring, contact met rolmodellen en een bijzondere start van de dag maakte deze editie voor de Weerter meiden tot een leerzame en inspirerende ervaring.






