Update 11.02u – Donderdag iets voor 18.00 uur heeft opnieuw een aanvaring plaatsgevonden op de Zuid-Willemsvaart in Weert. Een binnenvaartschip kwam daarbij in botsing met de Stadsbrug.
Het schip voer vanuit de richting van België naar Nederweert en wilde de Stadsbrug passeren. Tijdens de passage begon het brugdek te dalen, waarna het schip in aanvaring kwam met de brug. Bij het incident raakte niemand gewond.
Na de botsing is het schip onder het brugdek stil komen te hangen. Verder varen is op dit moment niet mogelijk, omdat het schip daardoor mogelijk nog meer beschadigd raakt.
De politie en medewerkers van Handhaving zijn ter plaatse om het incident af te handelen en het verkeer te begeleiden. De Eindhovenseweg is afgesloten tussen de Schoutlaan en de Stadsbrug. Ook vanaf het Bassin is de weg nu dicht voor al het verkeer.
Eerder soortgelijk incident
Opvallend is dat op 5 november 2025 ook al een soortgelijke aanvaring plaatsvond bij de Stadsbrug in Weert. Ook toen botste een binnenvaartschip tegen de brug. Door de opgelopen schade lag het scheepvaartverkeer destijds maandenlang stil.
Hoe groot de schade aan de brug en het schip nu is, moet nog worden onderzocht.
Update 18.51 uur – Naar verwachting zal de stremming nog zeker een aantal uren aanhouden voor het wegverkeer. De eerste monteurs zijn ter plaatse. Het schip heeft aan de voorzijde flinke schade opgelopen. Zo is o.a. het radarsysteem beschadigd.
Update 23.52 uur – Mocht je dit bericht vrijdagochtend lezen en je afvragen of je weer met de auto, fatbike of vrachtwagen over de brug kunt: dat kan. De Stadsbrug is donderdagavond weer vrijgegeven voor het wegverkeer. Het scheepvaartverkeer ligt echter nog altijd stil. Het binnenvaartschip is inmiddels onder de brug vandaan gehaald en ligt aangemeerd ter hoogte van de Poort van Limburg.
Update vrijdag 11.02 uur – De stremming voor het scheepvaartverkeer is opgeheven.
Bekijk een video: https://vimeo.com/1206545542













Botst het schip tegen de brug of ramt de brug weer een schip?
De Heilige Sint ANNA…..is de oa. de beschermvrouwe van Moeders, Huisvrouwen, Bakkers en Mijnwerkers ……niet van Schippers en Brugbedienaars …
Hallo Hendrik,
Van de brugbedienaars weet ik het niet, maar schippers en scheepvaart in het algemeen hebben een stuk of acht patroonheiligen, waarvan St. Nicolaas en St. Christoffel de belangrijkste zijn. Die waren zeker in vergadering.
De brugwachter is onmisbaar. Bespaard een hoop schade en kosten.