De Fietsende Ondernemers zijn weer op weg naar Banneux

2 min. leestijd

Vanochtend stapten de Fietsende Ondernemers voor de twintigste keer op hun renfiets voor hun jaarlijkse tweedaagse sponsortocht van 350 km naar Banneux en eindstation Stavelot.

Voor het eerst worden dit jaar na afloop van hun tocht geen cheques uitgereikt. Reden: er hebben zich in de loop van het jaar geen doelen gemeld die voldoen aan de voorwaarden van de Fietsende Ondernemers. “Er hebben zich op het laatste moment één en wellicht twee projecten gemeld, maar daarover besluiten de leden pas tijdens hun jubileumvergadering in Stavelot,” aldus voorzitter Robert van der Looy.

Al twintig jaar sponsoring

De stichting Fietsende Ondernemers telt momenteel 14 leden en is twintig jaar geleden opgericht met het doel lokale of regionale goede doelen te steunen die niet voor andere subsidies in aanmerking komen. Het moet bovendien om een project gaan met een kop en staart. Exploitatiesubsidies worden niet verstrekt. In twintig jaar heeft de stichting circa 150.000 euro aan concrete projecten gesteund, van hospice tot scouting, van woongroepvoorzieningen tot een e-bike voor een ernstig zieke om toch mobiel te kunnen blijven. Van der Looy: “We doneren geen grote bedragen. Meestal is een bijdrage van enkele duizenden euro voldoende om een project of concrete wens in vervulling te laten gaan. En gaat het om grotere bedragen en is het een echt goed doel, dan kunnen we altijd zoeken naar cofinanciering.”

Startsein van de burgemeester

Vrijdagochtend vertrokken de Fietsende Ondernemers rond 08.45 uur vanaf Hostellerie Munten in Weert, waar ze eerst getrakteerd werden op een rennersontbijt. Burgemeester Raymond Vlecken gaf het startsein. Zaterdagmiddag rond 16.30 uur arriveert de groep bij Hoeve Lieshout aan de Breijbaan in Weert.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Video's

Actualiteiten in bewegend beeld
Deel dit bericht
Geen reacties