WdG Stembusje: CDA Weert

2 min. leestijd

De toekomst van Weert ligt op 16 maart in handen van de inwoners. Dan kun je namelijk stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In Weert doen zeven partijen mee aan de verkiezingen.

Op de dagen voor de verkiezingen zie je op dit platform de video-reeks het ‘WdG Stembusje’. We trokken met een busje door Weert om met de lijsttrekkers naar de bijzondere locaties te gaan waar een verhaal achter zit.

In ongeveer 2 minuten vertelt elke lijsttrekker wat de belangrijkste punten zijn en waarom het er toe doet om te gaan stemmen. Vandaag is het de beurt aan lijsttrekker Peter Mols van CDA Weert.

Meer informatie over CDA Weert zoals het verkiezingsprogramma kun je vinden via: https://www.cda.nl/limburg/weert.

Wat doet een gemeenteraad?

In de gemeenteraad worden veel zaken beslist die jou direct aangaan. Denk daarbij aan onderwerpen als wonen, cultuur, onderwijs, sport, verkeer en huishoudelijke zorg. De raad bepaalt het beleid en beslist waaraan geld wordt uitgegeven.

Daarnaast geeft de raad aan het college van burgemeester en wethouders de opdracht dit beleid met het beschikbaar gestelde geld uit te voeren. En achteraf controleert de raad of dit goed is gebeurd. 

Welke partijen doen mee?

Naast CDA Weert doen ook Weert LokaalWeerter VVD, DUS WeertD66PvdA Weert en GroenLinks mee met de gemeenteraadsverkiezingen in Weert. Alle informatie op een rijtje vind je via: https://www.weert.nl/verkiezingen.

Bekijk de video: https://youtu.be/A-IHe7tLqAg

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
1 reactie
MMC Weert 3 op ESPN? Werkzaamheden Ringbaan-Noord Ansichtkaart bij Du Commerce Presentatie van Hannah Koningsdag kan ook duur uitpakken Kop-staartbotsing Wildenberg Opbouw Kasteelplein File voor stadsbrug