Losgebroken varken gevangen op Maaseikerweg

1 min. leestijd

Weggebruikers werden vrijdagochtend op de Maaseikerweg opgeschrikt door een wel heel bijzondere verkeersdeelnemer: uit een weiland aan de weg was een varken losgebroken.

Het varken liep aanvankelijk over het fietspad, maar besloot na enige tijd toch het ruime sop te kiezen en de Maaseikerweg op te rennen. Onder andere een lijnbus kon het dier nog net ontwijken.

Zowel de politie als een medewerker van de provincie kwamen ter plaatse. Zij waarschuwden het verkeer, zodat dit veilig kon passeren. Ook een dierenarts werd opgeroepen om het dier te kunnen verdoven mocht de veiligheid in het gedrang komen, maar dat bleek niet nodig om dit varkentje te kunnen wassen.

Met hulp van omstanders dreven de eigenaren van het varken het dier naar een nabijgelegen wei. Hier slaagden ze er na meerdere pogingen in om het varken te vangen. De medewerker van de provincie assisteerde vervolgens bij het ophalen van een kooi, waarmee het varken weer veilig naar zijn eigen wei werd gebracht.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
2 reacties
Ansichtkaart bij Du Commerce Presentatie van Hannah Koningsdag kan ook duur uitpakken Kop-staartbotsing Wildenberg Opbouw Kasteelplein File voor stadsbrug Crowdfunding geslaagd Traptreden worden vervangen