Heythuysen – De jeugd stond vrijdag volop in het middelpunt tijdens het Kinjer OLS, de kindervariant van het Oud Limburgs Schuttersfeest. Ook uit de gemeente Weert was er deelname: KC Altweerterheide vertegenwoordigde het Weerter kerkdorp Altweerterheide met trots.
De voorbereiding op het evenement begon al maanden geleden. In klaslokalen werd driftig geoefend met marcheren, knutselden leerlingen aan kleurrijke instrumenten en werkten ouders en leraren samen aan kostuums, dansjes en het bekende ‘Ummeke’. Alles om deze dag zo feestelijk mogelijk te maken.
Het terrein in Heythuysen stond dan ook vol met enthousiaste kinderen, toeschouwers en vrijwilligers. Vanaf 10.00 uur begon het feest met een officiële openingsceremonie. Daarna trok een bonte optocht langs het publiek en volgden schietwedstrijden, optredens en natuurlijk de prijsuitreiking.
KC Altweerterheide
KC Altweerterheide uit Weert liet zich van haar beste kant zien en maakte zichtbaar indruk tijdens de optocht en op het terrein. Ondanks dat de hoofdprijs niet naar Weert ging, kunnen de kinderen met opgeheven hoofd terugkijken op een onvergetelijke dag.
Winnaar Kinjer OLS
De grote winnaar werd de Hubertusschool uit Herten. Zij verzamelden de meeste punten en namen het felbegeerde Ummeke mee naar huis. Als kers op de taart mogen de leerlingen binnenkort met z’n allen naar Toverland, met dank aan hoofdsponsor Arriva.
Feest voor jong en oud
Het Kinjer OLS bleek opnieuw een feest voor jong en oud, en een perfecte opwarmer voor het ‘grote’ OLS. Ook voor de organisatie was het een waardevolle generale repetitie waarin alle logistiek tot in de puntjes werd getest. En die proef slaagde met vlag en wimpel.
































Een fotobijdrage van Johan Horst