De reizende kunstexpositie Openhartig in Beeld is donderdag officieel geopend in Studio CS in de stationshal van Weert. Tijdens de opening kwamen al snel de eerste reacties los. Veel bezoekers herkenden de thema’s uit de portretten: psychisch lijden, veerkracht en herstel. Juist dat is het doel van de expositie, het gesprek openen over mentale gezondheid.
Bezoekers noemen de expositie “eerlijk”, “herkenbaar” en “troostend”. Door de persoonlijke verhalen bij de portretten ontstaat ruimte om stil te staan bij wat mensen meemaken. Via een QR-code kan ieder verhaal worden gelezen en beluisterd. Dat helpt bezoekers om te begrijpen dat mentale problemen veel vaker voorkomen dan gedacht.
René en Jaymee
In Weert zijn vanochtend ook twee persoonlijke verhalen toegevoegd, van René Francken en Jaymee Frissen. Hun openheid maakt indruk. Het laat zien dat mentale uitdagingen mensen van alle leeftijden en achtergronden kunnen raken. Juist deze herkenbaarheid moet de stap kleiner maken om zelf het gesprek aan te gaan. Veel mensen denken dat ze er alleen voor staan. Dat is niet zo.
Expositie op twee locaties
Tijdens de expositie worden de komende weken workshops, ontmoetingen en creatieve activiteiten georganiseerd. Deze momenten zijn bedoeld voor iedereen die wil praten, luisteren of inspiratie zoekt. Ook mensen die zelf kampen met mentale problemen zijn welkom. De organisatoren benadrukken dat er geen goede of foute manier is om mee te doen. Komen om alleen te kijken mag ook. Dat kan in de publieke hal van het stadhuis in Weert en bij Studio CS in de stationshal.
Programma met activiteiten
De expositie in Weert is gratis te bezoeken tot en met 17 december. Daarna reist Openhartig in Beeld door naar andere Limburgse gemeenten. Het volledige programma staat op limburgopenhartig.nl/weert.


















