23 koren zingen op vijf locaties in Weerter binnenstad

2 min. leestijd
Archieffoto WdG - Korenfestival - Fotograaf: Theo Van de Winkel

Het Korenfestival in Weert biedt op zaterdag 14 juni een podium aan 23 koren. Het evenement vindt plaats van 10.30 tot 16.00 uur in het centrum van Weert.

Veel koren oefenen wekelijks, maar treden in verhouding weinig op vanwege de hoge kosten en organisatie. Tijdens het Korenfestival Weert 2025 krijgen de koren de kans om zich te laten horen. Het publiek kan gratis optredens bijwonen, ook als toevallige voorbijganger of terrasbezoeker.

Optredens verspreid door de binnenstad

De deelnemende koren treden op vijf locaties in de Weerter binnenstad op:

  • Sint Martinuskerk
  • Trappen van Museum W
  • Kiosk aan het St. Raphaëlpad
  • Muntpassage
  • Voor het Cwartier aan de Beekstraat

Iedere locatie biedt ruimte aan verschillende soorten koren: dames-, heren- en gemengde koren. Het repertoire varieert van pop tot klassiek. Elk koor treedt twee keer 25 minuten op.

Bezoekers bewegen vrij tussen optredens

De optredens starten elke vijf minuten op een andere plek. Zo kan het publiek vrij door de stad wandelen en meerdere koren beluisteren. Op de dag zelf worden flyers uitgedeeld met het programma en de locaties. Bij slecht weer wijkt de organisatie uit naar alternatieve plekken.

Koren inspireren elkaar

Behalve publiek genieten ook de koren zelf van het festival. Ze kunnen naar elkaar luisteren en ideeën opdoen. De organisatie, in handen van Weerter Gemengd Koor Vivace, hoopt zo een inspirerende en gezellige sfeer te creëren in de stad.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
Zwijnenfamilie op vakantie bij Vosseven Betonlook Uilenweg Ombouw supermarkt Brandgerucht blijkt stookvuur MMC Weert 3 op ESPN? Werkzaamheden Ringbaan-Noord Ansichtkaart bij Du Commerce Presentatie van Hannah