Hockeyvrienden Floris (Oudehand) en Floris (Scholts) willen graag een kunstgrasveldje waar ze altijd terecht kunnen voor een potje hockey. Samen met het jongere zusje Juliette van de ene Floris en het jongere broertje Valentijn van de andere Floris hebben ze een handtekeningenactie opgezet om dit voor elkaar te krijgen. Vrijdagmiddag overhandigden ze alle krabbeltjes op hun eigen school IKC Laar aan wethouder Martijn van den Heuvel. Hierbij waren alle klasgenootjes en alle andere leerlingen van de bovenbouw aanwezig.
Nog vaker
Hoewel de initiatiefnemers verschillende dagen per week op de velden van HV Weert te vinden zijn willen ze nog vaker kunnen hockeyen. Een kunstgrasveldje ergens in Weert, dus niet binnen de hekken van de vereniging, zien ze wel zitten. Wel belangrijk: het veldje moet altijd toegankelijk zijn.
Huiswerk
Dat de heren en dame hun huiswerk goed hebben gedaan blijkt wel uit het feit dat ze niet alleen handtekeningen hebben verzameld, maar ook onderzoek hebben gedaan naar welke soorten veldjes geschikt zijn en welk prijskaartje eraan hangt.
Ook geven de jeugdige initiatiefnemers aan dat de gemeente Weert voor een gedeelte van de financiering een beroep zou kunnen doen op het Leefbaarheidsfonds van de Provincie Limburg.
Complimenten
Wethouder Van den Heuvel kon na de overhandiging van de handtekeningen dan ook niet anders dan de initiatiefnemers een groot compliment geven. Ook riep hij andere jongeren op met goede ideeën naar de gemeente te komen.
Video
Wij spraken met twee van de initiatiefnemers van een kunstgras hockeyveldje. In deze video vertellen Floris en Floris waarom ze dit veldje graag in Weert zien verschijnen en waar ze het precies zouden willen hebben: https://vimeo.com/1118196922




