Er komen de laatste dagen opvallend veel meldingen binnen van inbraken en pogingen tot inbraak. Het gaat om zowel woninginbraken als autoinbraken, verspreid over verschillende wijken en dorpen in de gemeente Weert.
De politie heeft via Burgernet al meerdere waarschuwingen gedeeld. In sommige gevallen werd de methode flipperen gebruikt, zoals in de Penitentenstraat. Daarbij wordt een pasje of stuk plastic tussen de deur en het kozijn geschoven om de dagschoot opzij te duwen. Als de deur niet op slot is, kan iemand zo naar binnen.
Ook bij voertuigen worden vaker dieven gezien. De redactie kreeg deze week een melding dat er in de nacht auto-inbraken en pogingen tot diefstal waren op Laar en in Boshoven. Bewoners vertelden dat twee personen actief waren in de wijk.
Omdat het aantal meldingen in korte tijd snel oploopt, is het verstandig om extra goed op te letten. De meeste inbraken gebeuren in de vroege avond of in de nacht, maar ook overdag slaan inbrekers toe. Vaak kiezen zij woningen of auto’s uit waar ze eenvoudig binnen kunnen komen of ongezien te werk kunnen gaan. Een openstaande poort, een slecht verlichte oprit of een auto met waardevolle spullen in het zicht kan voldoende zijn.
Tips om inbraken te voorkomen
- Zet je deur altijd op slot, ook als je maar even weg bent. Gebruik bij voorkeur een extra bijzetslot.
- Laat geen ramen op een kier staan als je niet thuis bent.
- Haal waardevolle spullen uit de auto. Leg niets in het zicht, ook geen lege tassen.
- Zorg voor goede verlichting rondom huis of oprit.
- Plaats een camera of slimme deurbel als dat mogelijk is.
- Let op onbekenden in de straat die opvallend langzaam lopen, aan de poort staan (zoals op bovenstaande foto), foto’s maken of in auto’s kijken.
Bel bij verdachte situaties direct 112. Bij minder dringende zaken kun je 0900-8844 bellen. Samen alert blijven helpt om de kans op inbraken kleiner te maken.
