Nederweert-Eind – Het is dit jaar alweer de vijfde editie van het bijzonder en succesvol evenement Classic Day, georganiseerd door en in het openluchtmuseum Eynderhoof. Dit jaar met 300 oldtimers, bijzondere voertuigen, motoren en tractoren. Een middag die zeker niet alleen en uitsluitend voor de doorgewinterde oldtimerspotter is bedoeld, maar zich vooral richt op het totale gezin. Naast prachtige bolides en pronkende eigenaren is er veel meer te zien en te beleven!
Bijzondere voertuigen
Van de vele bolides zal een groot aantal van Amerikaanse, Britse, Franse en Duitse makelij zijn. Een mooi spel van kleur, chroom, leer en imposant vermogen. Wie kent ze niet, die markante gele schoolbussen waarin de kinderen in Amerika veilig van en naar school gebracht worden. Eén daarvan staat tussen de maar liefst 300 bijzondere voertuigen die dit jaar voor het evenement naar Nederweert worden gereden. Samen op de foto of een kijkje nemen in het sobere maar bijzonder voertuig, dat kan.
Dit jaar zijn er ook weer mooie DeLoreans te zien. De bijzondere auto met de verticaal openslaande deuren die vooral bekendheid kreeg door de film ‘Back to the Future’. Een stevig contrast met een authentieke en geweldig versierde PiPo wagen, een van de voorlopers van de caravan en destijds veel gebruikt door onder andere rondreizende Roma, Sinti, kermisexploitanten en circusartiesten. Deze wagens danken hun naam aan de markante ‘Pipo de Clown’, de televisieserie die tot 1980 heel wat kijkers trok.
Naaste een groot aantal bijzondere Morgans, ook een prachtige Brandweerauto van Weert uit 1934, compleet met houten ladder en spuit. Maar ook een voertuig uit Asten, voorzien van een indrukwekkend tijdmechanisme uit 1920, een echte bierkar en diverse unieke tractoren die niet alleen op het land gebruikt werden.
De sterkste
Voor de kinderen (en jong volwassenen) wordt een “Trekker Trek” georganiseerd waarbij leuke prijsjes te winnen zijn. Deze tractor, bekend van Serious Request, meet wie zich op 31 mei bij het event de sterkste mag noemen. Een heuse uitdaging tussen mens en machine. Er zijn diverse activiteiten speciaal voor de jeugd en op de terrassen is voldoende ruimte om heerlijk te ontspannen. Uiteraard zijn alle ambachten in bedrijf en zal het een bedrijvigheid worden die past bij de gastvrijheid en toegankelijkheid van het museum.
Eigen oldtimers
De organisatie is er helemaal klaar voor en alle voertuigen gaan een bijzonder plekje krijgen op het terrein van het museum dat dit jaar is uitgebreid met een speciaal aangelegd evenementen terrein. Voor bezoekers die met een eigen oldtimer een bezoek willen brengen aan Classic Day is op de parkeerplaats een aparte ruimte gereserveerd waar de voertuigen veilig kunnen worden achtergelaten.
Muziek en dans
Het evenement wordt kleurrijk aangekleed met muziek uit de jaren vijftig, vol boogiewoogie en rock & roll. Op de muziek van zanggroep Neighbours kunnen op de dansvloer de voetjes van de grond. Maar liefst 5 danskoppels van dansschool The Boogie Friends geven diverse demonstraties. Op het terrein zijn diverse eetgelegenheden om de gasten te voorzien van een natje en een droogje. Proef vooral ook de Limburgse vlaai en koek uit eigen bakhuis. Kortom, naast veel bewondering en verbazing ook gezelligheid en gastvrijheid waar dit openluchtmuseum om bekend staat.
Praktische informatie
- Datum: 31 mei 2026
- Openingstijden: 13.00 – 17.00 uur.
- Locatie: Openluchtmuseum Eynderhoof, Milderspaat 1, 6034 PL Nederweert-Eind
Meer informatie over openingstijden, entreeprijzen en achtergrondinformatie is te vinden op de website van het museum www.eynderhoof.nl
