Op Open Park Weert, ook bekend als Sportpark Boshoven, zijn de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe sporthal gestart. Hoewel de daadwerkelijke bouw pas deze zomer begint, wordt momenteel al gewerkt aan de grondvoorbereiding op het terrein.
De werkzaamheden bestaan onder meer uit het uitgraven van de bouwput en het uitvoeren van archeologisch onderzoek. Door deze activiteiten gelijktijdig uit te voeren, kan het project volgens planning verlopen.
De nieuwe sporthal moet een belangrijke aanvulling worden op de sport- en beweegvoorzieningen in Weert. Het gebouw biedt straks ruimte aan diverse sportactiviteiten en zal worden gebruikt door inwoners, sportverenigingen en scholen.
Belangrijke mijlpaal
Wethouder Martijn van den Heuvel, verantwoordelijk voor sportzaken, noemt de start van de voorbereidingen een belangrijke mijlpaal. “Met de start van deze voorbereidingen komt de nieuwe sporthal nu echt tot leven. Het wordt een plek waar straks jong en oud samenkomen om te sporten, te bewegen en elkaar te ontmoeten. We bouwen hier niet alleen aan een modern sportgebouw, maar aan energie, gezondheid en verbinding in onze stad.”
Oplevering eind 2027
De bouw van de sporthal start naar verwachting deze zomer. De oplevering staat gepland voor december 2027. Als de werkzaamheden volgens planning verlopen, kan de sporthal vanaf 2028 in gebruik worden genomen.
Met de komst van de nieuwe accommodatie zet de gemeente Weert een volgende stap in de verdere ontwikkeling van Open Park als locatie voor sport, onderwijs en ontmoeting.



















