Nieuwe traditie in de dop: ‘Aod Kestieëlhieëre’ slaan handen ineen

2 min. leestijd
‘Aod Kestieëlhieëre’ slaan handen ineen

De Vastelaovendj-gemeenschap in Weert is een bijzonder gezelschap rijker. Recent is officieel ‘de Aod Kestieëlhieëre’ opgericht. De vereniging bestaat uit oud-hoogheden die in het verleden de scepter zwaaiden over de Biest en presenteert zich nu vol trots aan het publiek.

Van café-prins naar Kestieëlhieër en Kestieëldame

V.V. De Beesterbolle is een vereniging die is ontstaan in 1990. In de eerste jaren regeerde een cafépreens bij café-zaal De Hook en werden enkele recepties van zusterverenigingen bezocht. Na verloop van tijd besloot de vereniging het serieuzer aan te pakken. In 1997 werden de eerste Kestieëlhieër en Kestieëldame uitgeroepen. Daarmee begon het tijdperk van de Kestieëlhieëre.

Nu, 35 jaar later, zijn de Beesterbolle niet meer weg te denken uit de Wieërter Vastelaovendj. De vereniging is inmiddels uitgegroeid tot ongeveer 60 leden en groeit nog steeds.

Gedeelde passie en tradities

De oprichting van de Aod Kestieëlhieëre komt voort uit de wens om de vriendschap en de gedeelde passie voor lokale tradities te behouden voor de toekomst. Waar een Kestieëlhieër normaal gesproken na één seizoen zijn titel overdraagt, biedt deze nieuwe club een blijvend thuis voor de mannen die deze eer hebben mogen dragen.

Behoud van traditie en verbinding

“Eens een Kestieëlhieër, altijd een Kestieëlhieër,” aldus Raymond Keulen van de kersverse vereniging. “We merkten dat de band die je opbouwt tijdens je regeerperiode te waardevol is om te laten verwateren. Met de Aod Kestieëlhieëre willen we niet alleen de onderlinge band versterken, maar ook een positieve bijdrage blijven leveren aan de lokale Vastelaovendj en de gemeenschap.”

Activiteiten

De vereniging is van plan om jaarlijks enkele activiteiten voor de leden te organiseren. De club telt momenteel 17 leden. Daarnaast zullen de Aod Kestieëlhieëre aanwezig zijn bij het ‘Aod preense treffe’ bij de SooS. Hoewel de officiële oprichting dit jaar een feit is, kijken de heren al met veel enthousiasme vooruit naar hun eerste gezamenlijke activiteiten als collectief.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

📝 Word jij onze nieuwe razende reporter bij WdG?

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
Intocht Sinterklaas op Laar Beschadigde boom Ringbaan-Zuid Hoornaarsnest op Vrouwenhof Maastrichtstraat een stukje kaler Militairen schieten met lichtfakkels Slagboom weer kapot gereden Vijver Graswinkel buiten de oevers Fiets onder auto