Nederweert-Eind – De brandweer en politie werden in de nacht van dinsdag op woensdag rond 0.15 uur gealarmeerd vanwege een bodemverontreiniging aan een zandweg tussen de Hollander in Heythuysen en de Zoomdijk in Nederweert-Eind. Daar was een onbekende vloeistof aangetroffen.
Agenten troffen over een langere afstand een spoor van de vloeistof aan. Daarbij hing een penetrante, anijsachtige geur. Omdat dergelijke geuren vaker worden geassocieerd met afval afkomstig van productielocaties voor synthetische drugs, werd rekening gehouden met mogelijk drugsafval.
De brandweer werd opgeroepen om nader onderzoek te verrichten. Bij een beek langs het zandpad werd een plas van de vloeistof aangetroffen. Verderop was het spoor over het pad duidelijk te volgen. Een Adviseur Gevaarlijke Stoffen voerde metingen uit en stelde vast dat het om een zure chemische stof ging.
De Officier van Dienst Bevolkingszorg werd vervolgens ingeschakeld om de verontreiniging te laten opruimen. Mogelijk moet een deel van de bodem worden afgegraven om verdere milieuschade te voorkomen.
Waar de chemische vloeistof precies vandaan komt is nog onbekend.







