Brand kinderboerderij blijkt loos alarm

1 min. leestijd

(Foto’s) Dinsdagavond was er korte tijd lichte paniek toen voorbijgangers alarm sloegen voor een mogelijke schoorsteenbrand bij de kinderboerderij in bos- en recreatiegebied de IJzeren Man.

De voorbijgangers hadden vonken waargenomen bij de schoorsteen van de kinderboerderij. De beheerder van de kinderboerderij, brandweer en politie spoedden zich naar de Geurtsvenweg.

Eenmaal ter plaatse haalde iedereen opgelucht adem. De kachel gloeide nog na en er waren vonken in de zogeheten vonkenvanger, bovenop de schoorsteen, terecht gekomen. Dit is wat de voorbijgangers hadden gezien.

De vonkenvanger heeft als functie de vonken die uit schoorsteen op te vangen en zo te voorkomen dat vonken op het dak terecht kunnen komen. Het is dus juist bedoeld om de veiligheid te verhogen.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
MMC Weert 3 op ESPN? Werkzaamheden Ringbaan-Noord Ansichtkaart bij Du Commerce Presentatie van Hannah Koningsdag kan ook duur uitpakken Kop-staartbotsing Wildenberg Opbouw Kasteelplein File voor stadsbrug