Inspirerende avond voor natuurliefhebbers in Weert

2 min. leestijd
Foto via NMC Weert

Op woensdag 18 juni organiseert de gemeente Weert, in samenwerking met het NMC en NMF Limburg, een boeiende bijeenkomst over het project ‘Zoem Zone Limburg’ en het lokale initiatief ‘Heel Weert Observeert’. De bijeenkomst vindt plaats bij het Natuur- en Milieucentrum en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis.

Deel 1: Zoem Zone Limburg – meer ruimte voor wilde bijen

In het eerste deel van de avond staat het project ‘Zoem Zone Limburg’ centraal. Dit provinciale initiatief zet zich in voor het verbeteren van leefgebieden voor wilde bijen en andere bestuivers. De gemeente Weert is trotse partner in dit project. Door het aanleggen van bloemrijke bermen, ecologisch maaibeheer en educatie draagt Weert actief bij aan een bijvriendelijk Limburg. Tijdens de lezing wordt uitgelegd wat Zoem Zones zijn, welke maatregelen in Weert genomen kunnen worden en welke effecten die hebben op de biodiversiteit. Ook wordt toegelicht hoe inwoners kunnen bijdragen aan een betere leefomgeving voor bestuivers.

Deel 2: Heel Weert Observeert – samen de natuur in beeld brengen

Het tweede deel van de lezing richt zich op het project ‘Heel Weert Observeert‘. Hierbij worden inwoners aangemoedigd om zelf de natuur in hun omgeving te onderzoeken met behulp van de gratis app ObsIdentify. Deze slimme app herkent planten, insecten, vogels en andere dieren aan de hand van een foto en draagt automatisch bij aan landelijke natuurdatabase waarneming.nl.

Een aantal voorbeelden van recente waarnemingen in Weert:

  • De gehoornde metselbij in een tuin in Boshoven;
  • De zeldzame kleine ijsvogelvlinder in natuurgebied De IJzeren Man.

Tijdens de lezing krijg je te zien hoe eenvoudig het is om zelf mee te doen, zelfs in je eigen achtertuin. Ook wordt er stilgestaan bij de waarde van deze waarnemingen voor natuurbescherming, beleid en educatie.

Praktische informatie

  • Datum: woensdag 18 juni 2025
  • Tijd: 19.30 tot 21.30 uur
  • Locatie: Natuur- en Milieucentrum De IJzeren Man, Geurtsvenweg 4 in Weert
  • Toegang: gratis

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
Brandgerucht vanuit Weert Bakker op Leuken sluit deuren Boom gestript in stadspark RAM wel heel letterlijk Klein ongeval afrit A2 Nieuwe opslagplaats poepzakjes Liftopsluiting in Kerkstraat Rookmelder afgegaan in De Wijngaard