Vliegles voor jonge slechtvalken

1 min. leestijd

De jonge slechtvalken in de Sint Martinustoren van Weert zijn begonnen met hun vlieglessen.

Sinds 13 februari kan iedereen meekijken bij het slechtvalkpaartje in de kerktoren. Sinds die tijd is via het platform Heerlijk Weert, dat zich toespitst op de biodiversiteit, eerlijke en duurzame initiatieven in Weert, een webcam actief.

Het slechtvalkpaar voelde zich thuis in het hartje van Weert en er werden vier eieren gelegd. Uiteindelijk kwamen drie eieren uit. Sinds die tijd wordt de webcam ook veelvuldig geraadpleegd. Veel mensen hebben de drie jonge kuikens snel zien opgroeien.

Het witte donspakje is nu bijna in zijn geheel verkleurd tot een juveniel kleed. Dit betekent dat ze kunnen gaan oefenen met flapperen en vliegen. Vermoedelijk zullen ze voorlopig nog terugkomen, ook al kunnen ze vliegen. Als ze na verloop van tijd hebben leren jaren zullen ze naar een eigen leefgebied uitvliegen.

Je kan de webcam bekijken via: https://www.heerlijkweert.nl/webcam of rechtstreeks via: https://iwdg.nl/slechtvalk.

🔔 Heb je feedback of een nieuwstip? Vul het contactformulier in.

📰 Ontvang je de gratis nieuwsbrief al? Schrijf je gratis in.

Kleine updates die het grote plaatje laten zien
Deel dit bericht
Geen reacties
Autosafari op Moesel Grote inzet hulpdiensten Nederweert Stadsbrug open voor partyvlot Keti Koti Afvaldumplocatie verdwijnt Zweefvliegtuig maakt noodlanding in Nederweert-Eind Bord belemmert zicht Valpartij op Vogelsbleek